Posted in Mieszkanie

Obrazy dekoracyjne

Obrazy dekoracyjne Posted on 11 lutego 2019

Aranżacja wnętrz to nie tylko wykończenie budowlane, podłogi, meble. Wnętrze bez dekoracji jest bezosobowe, nie ma tych cech, które w niezauważalny sposób tworzą wnętrze przyjaznym do zamieszkania. Chcemy mieć wnętrza, w których przyjemnie się przebywa, pracuje, wypoczywa, do których chętnie się wraca. Dlatego nie rezygnujemy z dekoracji wnętrz. Zwykle nasze wnętrza nie mają dużej powierzchni, więc dekorowanie ograniczamy do ściany. Nie jest to wada, ponieważ dekoracje ścienne są najlepiej widoczne.

Jedną z ciekawszych dekoracji ściennych są obrazy drukowane na zamówienie. Owszem, fajnie byłoby mieć na ścianach obrazy malowane przez artystów, ale zazwyczaj nas na to nie stać. Nie mamy też odpowiedniego wyrobienia artystycznego, żeby móc ocenić, czy obraz ma walory artystyczne. Z drukowanym obrazem nie ma takiego problemu ponieważ nie silimy się na bycie mecenasem sztuki. Obrazy do salonu lub sypialni drukowane są na podstawie zdjęć i grafik cyfrowych, które mogą mieć walory artystyczne, ale zazwyczaj chcemy, żeby spełniały swoje zadanie jako dekoracja.

Obrazy jako dekoracja wnętrz maja wiele zalet, które wprost wynikają ze sposobu wytwarzania. Baza zdjęć do wydruku to miliony sztuk, więc każdy dobierze coś dla siebie pod względem tematyki oraz kolorystyki. Nawet zwykły las może być na obrazie w tysiącach różnych odsłon. Kolorystyka obrazu jest jednym z czynników decydujących o tym, jaki wpływ na otoczenie będzie miał obraz. Drugim czynnikiem, który może o tym decydować jest wielkość obrazu. Odpowiednio posługując się tymi czynnikami oraz oczywiście samą treścią motywu jesteśmy w stanie uzyskać pożądany efekt dekoracyjny.