Posted in Firma

Podstawowe wymagania dla fotela biurowego

Podstawowe wymagania dla fotela biurowego Posted on 10 lipca 2017

Fotele biurowe powinny zapewniać komfort pracy, a także prawidłowe podparcie wszystkich części ciała, szczególnie, jeśli mają być użytkowane przez kilka godzin dziennie. Najlepiej wybierać więc fotele ergonomiczne, dzięki którym nie trzeba obawiać się o bóle pleców czy skrzywienia kręgosłupa. O ile jednak wiadomo, jakie siedzisko czy oparcie powinien mieć dobry fotel biurowy, wątpliwości pojawiają się przy wyborze podstawy.

Podstawa a ergonomia

Co prawda podstawa krzesła nie jest bezpośrednio związana z ergonomią, jednak jej wybór jest niezwykle ważną kwestią. W przypadku foteli biurowych w sklepach dostępne są modele na kółkach lub z płozami.

Fotel na kółkach

Kółka foteli biurowych mogą być wykonane z różnych materiałów. Największą popularnością cieszą się jednak fotele biurowe o kółkach z gumy o różnym stopniu twardości. Zapewniają one stabilność na płytkach ceramicznych, nie rysują paneli i dają się wygodnie przesuwać. Takie rozwiązania są w fotelach marki Ergomax.

A może fotel na płozach?

Fotele biurowe na płozach często są wygodniejsze za sprawą usunięcia centralnej części podstawy. Takie meble łatwo też przesuwać, bez konieczności podnoszenia. Jednocześnie płozy zapewniają stabilność podczas użytkowania i gwarantują pełen komfort podczas pracy.

Ergomax-Flexi-Plus-400x600